niedziela, 3 lutego 2019

"Czarcie słowa" Grzegorz Wielgus ZAPOWIEDŹ

Już 12 lutego premierę mają "Czarcie słowa" Grzegorza Wielgusa.

Opis książki zapowiada naprawdę interesujący kryminał utrzymany w konwencji powieści historycznej. Czuję się zaintrygowana i mam straszną ochotę na lekturę.


Austria, rok 1279

Po zakończeniu krwawej wojny o koronę Królestwa Niemiec kraj cieszy się chwilowym spokojem. Chcąc zadowolić krnąbrnych wasali, król Rudolf Habsburg nakazuje zorganizować turniej na zamku Rappottenstein − zaprasza na niego wojowników i władców z ościennych krajów. Atmosfera towarzysząca rycerskim zmaganiom wydaje się beztroska, jednak wystarczy iskra, aby na nowo wzniecić wojenną pożogę.

Kiedy możni ścierają się o doczesną chwałę, na traktach wokół zamku dochodzi do serii brutalnych ataków. W miejscach masakry pozostają tylko okaleczone zwłoki i wyryte na drzewach słowa. Ci, którzy je widzieli, mawiają, że kraj nawiedził Titivillus – demon słów.

Do walki z czartem stają brat Gotfryd, doświadczony inkwizytor i członek zakonu dominikanów – oraz jego wierni towarzysze z Małopolski: Jaksa Gryfita i Lambert z Myślenic.Szybko okazuje się, że krążący po gościńcu diabeł nie jest jedynym złem, jakie wkroczyło między austriackie doliny.

Czyż ta historia nie zapowiada się ciekawie?

Jeśli opis Was zaintrygował, to dodam jeszcze, że w  Bonito możecie zamówić powieść w przedsprzedaży w atrakcyjnej cenie: KLIK 

 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza