sobota, 29 grudnia 2018

"Przeklęci święci" Maggie Stiefvater

Wydawnictwo Uroboros
Liczba stron: 304
Rok wydania: 2018

Autorka uwielbianej tetralogii "Król kruków" powraca z kolejną powieścią dla młodzieży! Niektórych życzeń nie należy wypowiadać na głos.

Pełna tajemnic książka o tym, czy warto wierzyć w cuda i czym dla każdego jest cud. W zagadkowym miasteczku Bicho Raro w stanie Kolorado mieszka trójka kuzynów. Ich życie płynie w sennym rytmie, choć robią wszystko, żeby w ich okolicy stało się coś ciekawego. Jeden z kuzynów Joaquin prowadzi nawet piracką stację radiową. Cała trójka – Beatriz, Daniel i Joaquin – czeka, aż wreszcie stanie się cud. Ale cuda w Bicho Raro są inne od spodziewanych...Jeśli lubicie realizm magiczny, koniecznie musicie sięgnąć po „Przeklętych świętych” Maggie Stiefvater! Przepełnioną nieposkromioną magią opowieść, której akcja rozgrywa się w pustynnej osadzie-ranczu Bicho Raro, gdzie mieszka obdarzona łaską dokonywania cudów rodzina Soria. Pozwólcie – tak jak ja - porwać się niezwykłej magiczno-baśniowej historii, w której wszystko staje się możliwe, kiedy święci dokonują cudów i uwalniają tkwiący w ludziach mrok.

Maggie Stiefvater stworzyła przepiękną, oniryczną, wielowątkową powieść o wierze, rodzinie, muzyce i pokonywaniu własnych demonów. Rozgrywająca się w latach 60 XX wieku opowieść skupia się przede wszystkim na historii trójki nierozłącznych kuzynów Soria, którzy poszukują swego miejsca na ziemi. Daniel jest aktualnym świętym. Beatriz również posiada dar czynienia cudów, jednak jej naukowa, skryta natura oraz przekonanie, że nie posiada uczuć sprawiają, że dziewczyna nie czuje się na siłach, by pomagać pątnikom. Joaquim, najmłodszy z trójki, nie posiada daru, ale to właśnie on okaże się najbardziej przydatny, kiedy w Bicho Raro zapanuje chaos wywołany złamaniem rodzinnego tabu. Ta trójka młodych ludzi przeprowadzi istną rewolucję wśród bliskich, a ich działania przypomną Soriom, że cuda potrzebne są czasami również świętym…
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza