wtorek, 27 lutego 2018

"Królestwo kanciarzy" Leigh Bardugo

Seria: Szóstka wron (tom 2)
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 608
Rok wydania: 2017

Kaz Brekker i jego ekipa dopiero co przeprowadzili skok przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Zamiast jednak dzielić sowite zyski, muszą walczyć o życie.
Zostali wystawieni do wiatru i poważnie osłabieni; dokucza im brak funduszy, sprzymierzeńców i nadziei.


Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy –i tak już krucha i wątpliwa –zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kaz i jego ludzie muszą się postarać, żeby znaleźć się po stronie zwycięzców. Bez względu na koszty. 
Leigh Bardugo jest cudowną pisarką, prawdziwą mistrzynią suspensu – udowodniła to pisząc „Szóstkę wron” i potwierdziła w „Królestwie kanciarzy”.  Kontynuacja przygód Kaza Brekkera i jego gangu to majstersztyk, genialna, dopracowana w najmniejszych detalach powieść przygodowo-fantastyczna w konwencji noir.

Kazowi i jego ekipie udało się dokonać niemożliwego, ale nie jest im pisane cieszyć się zyskami, zamiast tego szóstka bohaterów ponownie musi stanąć do walki o pieniądze i swoje życie. Tym razem przeciwnikiem utalentowanych gangsterów stanie się wysoko postawiony kupiec mający do swej dyspozycji siły standwachty i największych wrogów Szumowin -  gang Lwów za Dychę, którym przewodzi znienawidzony przez Kaza Pekka Rollins. Ketterdam zmienia się dla bohaterów w śmiertelną pułapkę. Czy Brekkerowi uda się po raz kolejny umknąć z ramion śmierci i uratować swoich ludzi?   

„Królestwo kanciarzy” to świetnie skonstruowana, wypełniona zwrotami akcji, trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony powieść. Jestem zachwycona. Leigh Bardugo zabrała mnie naprawdę w niezwykłą, pełną emocji podróż. POLECAM.

Seria Szóstka wron:

2. Królestwo kanciarzy

2 komentarze:

  1. Rzadko to mówię o młodzieżowych seriach ale ta była dla mnie genialna:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ta seria była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Sięgając po "Szóstkę Wron", nie wiedziałam, że autorka przejedzie się po moim sercu. Naprawdę niewiele tytułów wywołało we mnie tak silne emocje.Potwierdzam, że to genialna młodzieżówka ;)

      Usuń