sobota, 16 grudnia 2017

"Chirurg" Tess Gerritsen

Seria: Rizzoli/Isles (tom 1)
Seria wydawnicza: Anatomia zbrodni (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 386
Rok wydania: 2016

Kiedy zapada zmrok, po Bostońskich ulicach zaczyna krążyć drapieżnik rozsmakowany w kobiecej krwi. Pod osłoną nocy morderca włamuje się do mieszkań starannie wybranych ofiar, by przeprowadzić na nich brutalne operacje. Sprawa Chirurga – bo tak policjanci i prasa nazywają psychopatycznego mordercę – trafia do detektywa Thomasa Moore’a, który rok wcześniej po raz pierwszy zetknął się z ofiarą mordercy oraz walczącej o swoje miejsce w nieprzychylnym, zdominowanym przez mężczyzn wydziale zabójstw Jane Rizzoli.

Śledztwo obiera niespodziewany kierunek, kiedy okazuje się, że dwa lata wcześniej w Savannah doszło do zbrodni, która do złudzenia przypominała te obecnie popełniane przez Chirurga. Problem polega na tym, że niedoszłej ofierze udało się zabić oprawcę . Doktor Catherine Cordell po brutalnym napadzie wyjechała do Bostonu, by umknąć przed traumatycznymi wspomnieniami – czy to przypadek, że właśnie w tym mieście pojawił się zabójca, który działa jak jej niedoszły oprawca? Czy sprawa Catherine Cordell ma jakiś związek z bieżącymi wydarzeniami? Przed detektywami niełatwy orzech do zgryzienia. Sprawy nie ułatwia fakt, że Moore zbytnio zbliża się do ofiary, a Rizzoli ma coraz większe trudności ze współpracowaniem ze złośliwymi detektywami z wydziału.

Tess Gerritsen jest poczytną, amerykańską autorką thrillerów medycznych. „Chirurg” to pierwszy tom serii kryminałów, w których główne role grają detektyw Jane Rizzoli i doktor Maura Isles (bohaterka pojawia się dopiero w kolejnej części). To dobrze napisana, trzymająca w napięciu powieść, którą rewelacyjnie się czyta. Lektura „Chirurga” dostarczył mi ogromnej dawki mocnych wrażeń i na pewno nie zakończę na tej powieści mojej przygody z poznawaniem twórczości Tess Gerritsen.

4 komentarze:

 1. Mojej koleżance bardzo się ten tytuł spodobał i szczerze się nad nim zastanawiam. Nie czytuję jednak takich książek i nie wiem, czy przypadkiem mój odbiór będzie zgoła odmienny :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To możliwe, jeśli nie gustujesz w tego typie literatury. Najlepszym wyjściem byłoby wypożyczenie tej książki z biblioteki lub pożyczenie od jakiegoś znajomego, by przekonać się, czy odpowiada Ci ten gatunek literatury.

   Usuń
 2. Jakiś czas temu zapoznałam się z tą serią i obecnie jestem już po czwartej części. Podoba mi się ta seria i z przyjemnością poznaje dalsze losy bohaterek. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim planem na rok 2018 jest poznanie twórczości Gerritsen. W końcu wypadałoby to uczynić. :)

  OdpowiedzUsuń