środa, 25 lipca 2018

"Pułapka uczuć" Coleen Hoover

Seria: Slammed (tom 1)
Wydawnictwo YA
Liczba stron: 288
Rok wydania: 2018

Layken skończyła niedawno osiemnaście lat. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają zostawić za sobą przeszłość w Teksasie, by rozpocząć nowe życie w Michigan. 

Sprzedają dom, pakują rodzinne pamiątki i wyruszają na północ. Każde z nich z innymi obawami i planami na dalszą przyszłość. Zarówno Lake, jak i Kel nie chcą porzucać szkoły, przyjaciół, wspomnień związanych z ulubionymi miejscami. Boją się tego, co ich czeka prawie dwa tysiące kilometrów od domu. Prawdziwego domu. 

 Julia też się martwi. Mimo to stara się dodać otuchy swoim dzieciom i wesprzeć ich w najtrudniejszych chwilach. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem z naprzeciwka zwiastuje poważne zmiany w rodzinnych relacjach. A to dopiero początek niezwykle emocjonalnej, momentami przezabawnej historii losów dwóch rodzin Cohen i Cooperów, w której nikt nie zdaje sobie sprawy, jak ich członkowie staną się sobie bliscy w obliczu śmiertelnej choroby i codziennych problemów.Odnoszę wrażenie, że Coleen Hoover to obecnie jedna z najpopularniejszych autorek Young Adult wydawanych w naszym kraju. Wielu czytelników poleca jej powieści, rozpływając się w zachwytach nad wykreowanymi przez pisarkę, wzruszającymi fabułami. Morze pozytywnych opinii zachęciło mnie do sięgnięcia po jej książki i przekonania się na czym polega fenomen tej autorki. Na pierwszy ogień poszła „Pułapka uczuć”, pierwszy tom serii Slammed opowiadający o miłości i problemach dwójki młodych ludzi – osiemnastoletniej Layken i dwudziestojednoletniego Willa.

„Pułapka uczuć” jest krótką i prostą historią. Powieść czyta się szybko i płynnie, lektura dostarcza sporo przyjemności. Słodka, niemal bajkowa opowieść o zakazanej miłości od pierwszego wejrzenia została wzbogacona poważniejszymi wątkami, co jest charakterystyczne dla gatunku Young Adult. Hoover poruszyła w powieści problematykę żałoby oraz rodzinnych więzi. Bohaterowie w obliczu tragedii, które stały się ich udziałem muszą szybko dojrzeć, by sprostać wyzwaniom stawianym im przez dorosłe życie, w które muszą wkroczyć niemal bez etapu przejściowego.

Gdybym była młodsza zapewne do szaleństwa pokochałabym „Pułapkę uczuć”, jednak chyba już wyrosłam z takiego typu historii i jestem bardziej powściągliwa w ich ocenie. Opowieść o Layken i Willu nie jest zła, jednak irytował mnie pewne aspekty fabularne - obecny w powieści wątek instalove oraz zachowanie bohaterów nie zawsze korespondujące z tym, co mówili i do czego dążyli.

Polecam tę powieść głownie młodym miłośnikom Young Adult – podejrzewam, że szczerze pokochają oni opowieść o Layken i Willu, a podczas lektury wypłaczą jeziorko łez. Starsi czytelnicy też mogą czerpać przyjemność z lektury „Pułapki uczuć”, choć z dużym prawdopodobieństwem ich emocje będą bardziej stonowane.

Seria Slammed:

1. Pułapka uczuć
2. Nieprzekraczalna granica
3. Ta dziewczyna


2 komentarze:

  1. Ja lubię książki autorki :D Chociaż tej serii jeszcze nie znam, ale z chęcią poznam. :)

    OdpowiedzUsuń