piątek, 3 maja 2013

"Nieczysta" Megan Hart

Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria wydawnicza: Czerwona Seria
Liczba stron: 496
Rok wydania: 2013

Słodycz znajdziesz w ekskluzywnej cukierni. Rozkosz przyniesie ci tylko to, co nieznane. Elle ma w sobie wiele emocji, ale przez ostatnie lata budowała wokół siebie szczelną tamę. Myślała, że wszystko w życiu musi mieć ustalone miejsce, że musi być przewidywalne. Dlatego dotąd wybierała bezpruderyjny seks z przypadkowymi kochankami jako sposób na życie. Swoim partnerom pozwala na wszystko, lecz nigdy nie całuje się w usta. Pragnie i pożąda, ale całą sobą broni się przed bliskością. Słodycz życia odnajduje tylko w wyrafinowanych czekoladkach z ekskluzywnej cukierni. Nie spodziewa się, że spotka tam mężczyznę, z którym wyruszy w seksualną, porywającą podróż pełną erotycznych niespodzianek…

Właśnie skończyłam czytać „Nieczystą” Megan Hart i brakuje mi słów na opisanie tego, co ten tytuł ze mną zrobił, jakie uczucia we mnie pobudził…

Po powieści oczekiwałam przede wszystkim zmysłowej, pobudzającej fabuły, otrzymałam wzruszający dramat psychologiczny, który wywołał łzy.

Główną bohaterka „Nieczystej” jest dwudziestodziewięcioletnia Elle. Kobieta osiągnęła życiową stabilizację, ma świetną pracę, dom, ale z niewiadomych powodów buduje wokół siebie mur. Elle boi się bliskości - czytelnik bez trudu dostrzega to już od pierwszych stron powieści, jednak nie wie, co doprowadziło bohaterkę do takiego emocjonalnego asekuranctwa. Kobieta nie jest pruderyjną świętoszką, chętnie oddaje się zmysłowym przyjemnością, a jednak za jej namiętnością nie skrywa się chuć, ale dziwna potrzeba udowodnienia sobie, że jest się zdolną do uprawiania miłości. Elle traktuje seks jak terapię, jak akt pozwalający jej oderwać się od myślenia o przykrych rzeczach. Seks i alkohol dają bohaterce chwilowe zapomnienie, przy czym o wiele częściej sięga ona po pierwsze remedium.

Pewnego dnia Elle spotyka Dana. Mężczyzna różni się od innych, szukających erotycznych przygód facetów. Dan zaprasza bohaterkę na drinka, rozpoczyna flirt, ale nie próbuje zaciągnąć jej do łóżka. Elle jest zdziwiona jego zachowaniem. Tajemniczy mężczyzna staje się małą obsesją bohaterki, aż pewnego dnia para spotyka się kolejny raz, tym razem w klubie. Oboje dają ponieść się namiętności. Dan nie może zapomnieć o zmysłowej dziewczynie, którą na środku tanecznego parkiety doprowadził do orgazmu. Para umawia się na kolejne spotkanie. Elle już na początku odkrywa karty, niezobowiązujący seks – Tak!, zaangażowanie uczuciowe – Absolutnie nie! Czy bohaterowie będą przestrzegali reguł, a może któreś z nich przekroczy wyznaczone granice?

„Nieczysta” to piękna powieść o poranionej emocjonalnie kobiecie bojącej się zaangażowania i mężczyźnie, który pragnie dla niej wszystkiego co najlepsze. Elle w młodości przeżyła koszmar, z którego nie jest w stanie się wyzwolić. Demony przeszłości ciągle ją ścigają uniemożliwiając nawiązanie bliskich relacji z drugim człowiekiem. Dopiero Dan i jego niesamowita czułość i opiekuńczość sprawiają, że na twardym pancerzu Elle zaczynają pojawiać się maleńkie rysy i pęknięcia. Bohaterka pomalutku zaczyna uczyć się bliskości i zaufania do drugiego człowieka.

Nie czytałam jeszcze takiej powieści erotycznej jak „Nieczysta”. Książka Megan Hart to utwór skupiający się na trudnych relacjach międzyludzkich. Erotyka odgrywa dużą rolę, ale nie przysłania fabuły, doskonale z nią współgra. Zbliżenia Elle i Dana są zmysłowe i odważne. Bardzo wzruszał mnie fakt, że Dan nie traktował Elle przedmiotowo, że dbał o nią, wsłuchiwał się w jej potrzeby, nie tylko te erotyczne, i dążył do ich zaspokajania. Autorka pięknie pokazuje rodzącą się pomiędzy bohaterami bliskość.

Megan Hart stworzyła historię, która mnie oczarowała i bardzo żałuję, że nie potrafię w pełni przekazać moich uczuć. Mocno przeżywałam fabułę „Nieczystej”. Powieść wywołała we mnie ogromne emocje, podczas lektury wielokrotnie ocierałam łzy. Współczułam bohaterce, było mi jej żal, z zaangażowaniem śledziłam jej skomplikowane życie rodzinne, ze wzruszeniem patrzyłam, jak Dan dba o bohaterkę, jak daje jej to czego w danej chwili potrzebuje.

Wiem, że jeszcze dług będę pamiętała o „Nieczystej”. Polecam.


 Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Czarna Owca.

 

8 komentarzy:

 1. Myślałam, że ,,Nieczysta'' będzie tylko zwykłym erotykiem a tu takie miłe zaskoczenie na plus. W takim razie muszę koniecznie poznać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Megan Hart nie pisze zwykłych erotyków. Trzy oblicza pożądania miały w sobie mnóstwo obyczaju i świetnie napisanego, podobno Barwy pożądania są słabsze, ale i tak całkiem niezłe, także Nieczysta musiała być także dobrą lekturą:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pierwsza powieść autorki jaką przeczytałam. Jestem nią zachwycona :) Jak napisałam na samym początku, ta powieść to przede wszystkim dramat psychologiczny. Erotyki jest dużo, ale jej obecność jest bardzo mocno umotywowana.

   Usuń
 3. Książki, które na długo zapadają w pamięci czytelnika są znakomitymi pozycjami!

  OdpowiedzUsuń
 4. To duży plus, że książka nie kręci się tylko wokół seksu - a tego szczerze mówiąc spodziewałabym się po tej autorce. Jest plusik, może kiedyś się skuszę na ów tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezła... chyba przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. to coś dla mnie:)przeczytam na pewno;)

  OdpowiedzUsuń