niedziela, 22 stycznia 2023

"The Dead Romantics" Ashley Poston

Wydawnictwo: Barkley
Liczba stron 366
Rok wydania: 2022

Gatunek: romans paranormalny

Wątki: blokada twórcza, ghostwriting, śmierć rodzica, zakład pogrzebowy, duchy, instalove, reprezentacja LGBT+ (bohaterowie drugoplanowi)
 

 

"The Dead Romantics" to przyjemny w odbiorze, wzruszający romans paranormalny o cierpiącej na blokadę twórczą, widzącą duchy ghostwriterce słynnej autorki romansów, która straciła wiarę w miłość i szczęśliwe zakończenia. Kiedy redaktor wydający książki Ann Nichols odmawia przedłużenia terminu oddania manuskryptu nowej książki, a rodzina informuje główną bohaterkę o śmierci jej ukochanego ojca, Florence wraca do miasteczka z którego uciekła dekadę temu, by pomóc zorganizować pochówek taty - ekscentrycznego przedsiębiorcy pogrzebowego. Florence będzie zmuszona zmierzyć się z duchami przeszłości oraz z duchem swojego redaktora - i to dosłownie! Duch Benjiego Andora pojawia się bowiem niespodziewanie na progu jej drzwi i zdaje się, że to Florence i jej niedokończona powieść uniemożliwiają jego odejście...

Ashley Poston napisała uroczą i rozczulającą powieść o stracie, miłości, żałobie i procesie zabliźniania się emocjonalnych ran. Powieść skupia się na uczuciach głównej bohaterki i jej drodze do odnalezienia wiary w miłość po wyjątkowo paskudnym rozstaniu, które na rok odebrało jej radość z życia, a także na wyjątkowej relacji, jaką bohaterka nawiązuje z duchem swojego redaktora. Florence ma do przerobienia nie tylko nieszczęśliwy związek, bohaterka musi poradzić sobie z powrotem do miasteczka, którego mieszkańcy zgotowali jej piekło, kiedy była nastolatką, a wiedza o jej niezwykłym darze wyszła na jaw, z blokadą pisarską i poczuciem winy, że zawiodła swoją rodzinę, a zwłaszcza ojca.

Banji okazuje się idealnym wsparciem dla załamanej ghostwriterki, która nie chce obarczać bliskich swoimi problemami. Wymuszona bliskość – tylko Florence widzi Benjego i tylko ona jest mu w stanie pomóc – sprawia, że bohaterowie otwierają się przed sobą, oferują sobie wsparcie i zaczynają darzyć szczególnym uczuciem - czy ich nietypowy związek ma jednak jakąkolwiek szansę przetrwania?

„The Dead Romantics” to historia, która otula niczym ciepły koc w zimie. Ashley Poston napisała piękną i rozczulającą historię, która momentami doprowadza do łez, ale jednocześnie rozgrzewa serce, pokazując, że miłość nigdy nie umiera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz