poniedziałek, 26 września 2022

"Echo Man" Sam Holland

Wydawnictwo Muza
Liczba stron: 448
Rok wydania: 2022

Gatunek: thriller

Motywy: seryjny morderca, naśladowca, bardzo krwawe i brutalne zbrodnie, śledztwo prowadzone przez policjantów i osobę z zewnątrz, bohaterowie z problemami


„Echo Man” to mocny debiut powieściowy autorstwa Sam Holland, w którym główni bohaterowie będą musieli zmierzyć się z przebiegłym psychopatą naśladującym słynnych zabójców.

Powieść to historia trojga postaci, które tropią tytułowego, socjopatycznego  Echo Mana. Nadinspektor Cara Elliot, jej brat Nate Griffin oraz jedna z ocalałych ofiar mordercy łączą siły, by przerwać krwawy łańcuch zbrodni.

Sam Holland stworzyła intrygujący, a zarazem niezwykle brutalny i krwawy thriller, którego lektura  wywołała u mnie ciarki przerażenia. Atmosferę grozy niewątpliwie podsycał fakt, że tytułowy Echo Man swoje morderstwa wzorował na zbrodniach, do których doszło w rzeczywistości – myśl, że przestępstwa opisane w książce były wzorowane na prawdziwych wydarzeniach, ścina krew w żyłach, ponieważ czytelnik ma świadomość, że nie są one jedynie wytworem pisarskiej wyobraźni. Przemyślany, trzymający w napięciu  wątek kryminalny jest głównym atutem tego tytułu.

Jeśli chodzi o głównych bohaterów, to  są oni dość typowymi dla literatury kryminalnej postaciami: mamy tutaj poturbowanego przez los policjanta, który pragnie sprawiedliwości i zemsty; poświęcającą się pracy panią nadkomisarz, która zaniedbuje bliskich;  w książce pojawia się postać ocalonej, niezwykle spostrzegawczej ofiary, która popycha śledztwo na właściwe tory, ponieważ dostrzega powiązania, których nie dostrzegli stróże prawa. Przyznam, że bohaterowie jakoś specjalnie mnie do siebie nie przekonali, co jednak  mi nie przeszkadzało, ponieważ sama zagadka kryminalna była na tyle ciekawa, że inne aspekty fabuły (np. kreacja bohaterów) schodziły na dalszy plan.

Fanów mocnych thrillerów lektura debiutu Sam Holland powinna usatysfakcjonować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz