wtorek, 24 maja 2022

"Four" Sara Cate, Rachel Leigh (powieść 18+)

Seria: Black Hearts (tom 1)
Liczba stron: 310
Rok wydania: 2010  (dotyczy wydania amerykańskiego,książka nie ukazała się w Polsce)

Gatunek: mroczny erotyk

Motywy: mordercy, zemsta, przemoc (w tym tortury), odwrócony harem, związek z dużą różnicą wieku

 

Na początek ostrzeżenie. Powieść „Four” autorstwa Sary Cate i Rachel Leigh to mroczny erotyk, w którym obecne są plastycznie opisane sceny przemocy (tortury), odradzam sięganie po ten tytułu wrażliwym czytelnikom.

Mroczny romans jest  gatunkiem, z którym mam skomplikowaną relację. Czytałam tylko kilka takich powieści, a wszystkie, po które do tej pory sięgnęłam budziły we mnie pewną dozę dyskomfortu. Najbardziej podczas lektury zawsze uwierało mnie to, jak okrutnie w tego typu utworach są często traktowane bohaterki. „Four” to bodajże pierwszy mroczny erotyk, który szczerze mi się spodobał, ponieważ tutaj główna postać kobieca nie jest bezbronną dziewicą złożoną w ofierze potworowi, któremu musi się podporządkować, a silną, świadomą swojego ciała, młodą kobietą, która z determinacją dąży do wyznaczonego sobie celu. Mocno wciągnęłam się w fabułę i dałam się całkowicie porwać opowieści.

Historia stworzona przez Sarę Cate i Rachel Leigh zaczyna się od strzelaniny, krwi i śmierci. Osiemnastoletnia córka mafijnego bossa – Iris Pavetta - cudem ucieka z domu zaatakowanego przez tajemniczych napastników.

Zagubiona, pogrążona w rozpaczy i szoku, pozostawiona samej sobie bohaterka ma ze sobą tylko wizytówkę z namiarem na Silasa Blacka, którą dostała od ojca. Dziewczyna odnajduje tajemniczego mężczyznę, do którego wysłał ją tata.  Okazuje się, że jest on płatnym zabójcą, który ma dług wobec Damona Pavetty. Mężczyzna zgadza się, by dziewczyna zamieszkała z nim i jego dwoma synami, dopóki nie uzyska dostępu jej środków finansowych, które umożliwią bohaterce ukrycie się – to jednak dla Iris za mało. Osiemnastolatka pragnie zemsty, chce dowiedzieć się, dlaczego jej rodzina została zaatakowana, pragnie odnaleźć mordercę i własnoręcznie usunąć go z tego świata.

„Four” to mroczna opowieść o dziewczynie, która postanawia zostać morderczynią, by zemścić się na ludziach, którzy ją skrzywdzili.  Iris jest bardzo wyzwoloną i pewną siebie postacią, która wykorzystuje swój wdzięk i ciało, by skłonić Blacków do tego, by ją wyszkolili w sztuce zabijania. Osiemnastolatka została wykreowana na bohaterkę z pazurem, która nie wstydzi się swojego ciała i tego, że czerpie przyjemność z seksu. Nie jest to krucha i bezbronna dama w opałach czekająca na rycerza, który ją ocali. Bohaterka jest charakterna i gotowa na naprawdę wiele, by osiągnąć swój cel. To silna i według mnie naprawdę fajnie wykreowana postać, choć nie jest ona idealna i zdarza się jej postępować wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Sara Cate i Rachel Leigh stworzyły mroczną i diablo gorącą powieść z wątkiem odwróconego haremu, w której okrucieństwo przeplata się z piekielnie ognistymi scenami erotycznymi. Historia Iris i jej trzech niebezpiecznych mentorów wzbudza dreszcze przerażenia a jednocześnie rozpala zmysły.  Jeśli lubicie połączenie mrocznych i brutalnych fabuł z gorącą erotyką, to myślę, że ten tytuł może przypaść Wam do gustu.

2 komentarze:

  1. Te ogniste sceny erotyczne mnie mocno kuszą,

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są ogniste i dość kontrowersyjne, bo niektóre rozgrywają się w dość ekstremalnych sytuacjach.

      Usuń